Volejbal Řepy - sezóna 2012-2013 (příloha č. 5)

Sezónu 2011-12 jsme zvládli bez podstatných výkyvů. Muži A sestoupili po sympatickém výkonu z 1. třídy, Céčko mužů poprvé v historii postoupilo do 3. a ženy C se posunuly do 1. třídy

Léto před soutěží 2012-2013 jsme zahájili po letech nejistot na dlouhodobě "vlastním" hřišti konečně úpravami zázemí s přispěním sponzorů (dary téměř 40 000 Kč). V kontejneru máme zavedenou elektřinu (poděkování Lubošovi Hronovi) a vybudovali jsme pergolu, takže nepřízeň počasí nás venku už nebude tolik trápit (poděkování správci, Markovi Malinkovičovi). Přes léto Ivan Zachník zrekonstruoval klubovnu volejbalu a máme tak i důstojné zázemí pro všechny volejbalisty. To jsme si mohli vyzkoušet už při letním deblovém turnaji smíšených družstev, kde o „Matesovy trenky“ nejúspěšněji zabojovali Plavec s Gábinou, následovaní Oskyho harémem a Slávkem s Denisou. Letní soustředění proběhlo po druhé v Autokempu Pecka ke spokojenosti družstev žen i mužů A a C, muži B a D využili samostatná soustředění. Na konci prázdnin byla zahájena neohlášená rekonstrukce Sokolovny a složený stavební materiál znemožnil pořádání tradičního turnaje o Pohár starostky MČ Praha 17, po zrušení na poslední chvíli budeme těžko shánět účastníky do dalších ročníků...

Nejvyšší pražskou soutěž hrály letos ženy C. Ve skupině Z1, která se hraje přes zimu 2012-13 byly průběžně (na konci 11/2012) na 9. místě se 2 vítězstvími a nakonec obsadily se 4 výhrami 10. příčku. Soutěž však neopustí a i v příštím roce budou hrát Z1. Ženy A zůstaly v Z4B na 2. místě, postup jim opět o jednu příčku unikl. Ženy B podzimní 3. místo neudržely, na jaře se tolik nedařilo a v Z4A obsadily konečnou šestou pozici.

Po podzimu vedli muži A 2. třídu, skupinu M2A bez porážky, se ztrátou jediného bodu ze 6 zápasů. Další 3 týmy mužů hrály 3. třídy, muži D byli v M3B 7. a muži C 8., osmou příčku drželi i muži B v M3A. Na jaře sice Áčko nějaké ztráty utrpělo, ale na udržení vedoucí pozice výkon stačil a kluci po roce opět postoupili do M1. Muži C a D si na jaře pozice udrželi a skončili na 7. a 8. místě v M3B. Béčko má celkem 5 vítězství, ale na lepší než 10. místo to nestačilo a tak musejí čekat na rozhodnutí svazu, zda M3A neopustí.

Kromě hlavních soutěží hrají naši hráči individuálně přes zimu v týmech 1. a 2. ligy a v krajském přeboru. Účastníme se i soutěží lig AVL Praha. Zimní sezóna volných turnajů byla zahájena úspěšně, 1. a 2. místem (Mladí a Staří) mixových družstev v Ruzyni. 15.12. proběhl 19. narozeninový turnaj M&K&M (1. Vípych, 2. Zelení novomanželé a 3. Maliny), 5.1. 6. ročník Memoriálu Vlasty Pöschlové (Hlincovka, Ženy C, Aritma). Své zástupce jsme vyslali 12.1. na turnaj ke čtyřicetinám našeho letitého člena Jirky Formánka do Pardubic a Pardubičáci nám oplatili návštěvu 2.3. na11. memoriálu Zdeňka Neužila (1. Krakeni, 2. Áčko a 3. Řepa). Všechna tři družstva žen si zpestřila zimní přípravu účastí v seriálu zimní ligy ve Španielce, do kterého bylo přihlášeno celkem 9 týmů (2. místo ŽC, 5, místo ŽA a 8. místo ŽB). Z mužů Řepy v zimní lize zastupovalo pouze družstvo D. Ženy C obsadily na jarním turnaji ve Zruči pěkné 4. místo. Reprezentace mužů se ještě před zahájením jarní antukové sezóny zúčastní turnaje na Klamovce. Na tradiční domácí rozehrávací venkovní turnaj M&M Maršálků vzhledem k dosavadnímu vývoji počasí a předehrávkám letos nezbylo termínové okno. Podařilo se ale zopakovat antukové mixy, které měly v loňském roce úspěšnou premiéru jako Memoriál Mirka Ejema. Tentokrát nebyla z domácích řad účast tak hojná, ale po sportovní i společenské stránce vyšly Jance na jedničku. V létě pak plánujeme deblové mixy O Matesovy trenky (David, asi 27.7.?).  Od 17. do 24. 8. proběhne v autokempu Pecka hlavní část letního soustředění družstev volejbalu. Před zahájením dalšího ročníku antukové soutěže organizuje Déčko turnaj O pohár starostky Řep.

Členové oddílu se kromě vlastní sportovní činnosti věnují i práci dobrovolných trenérů dospělých a ve spolupráci s ŠSK Španielka Řepy i trenérů mládeže.