Volejbal Řepy - podzim a zima sezóny 2013-2014

Na úvod bych stručně shrnul závěr loňské soutěže, kdy sportovní činnost oddílu navázala na úspěchy minulých let. Zejména nám udělali radost muži A, kteří postoupili do nejtěžší pražské soutěže, první třídy a ženy C, které se ve stejné soutěži udržely. Ženy A obsadily ve své soutěži opět 2. příčku, muži C, D a ženy B se pohybovali středem svých tabulek. Muži B opustili po 10 letech 3. třídu a zbývá doufat v časný návrat do soutěže s plným počtem družstev, 4. třídy jsou již léta nekompletní.. 22. 6. uspořádala Janka úspěšný mixový šestkový dvoukolový turnaj jako 2. ročník Memoriálu Mirka Ejema. 28. 6. se na turnaji veteránek v Dobřichovicích umístily naše zástupkyně na 2. místě.

V létě před soutěží 2013-2014 jsme vyzkoušeli nové zázemí při letním deblovém turnaji smíšených družstev 27.7. , kde o „Matesovy trenky“ ve 12. ročníku nejúspěšněji zabojovali Denisa s Peťanem, Jíťa s Krejzičem  a Lenka s Rácou.

Letní soustředění proběhlo již po třetí v Autokempu Pecka ke spokojenosti družstev žen i mužů A a C, (muži B a D využili samostatná soustředění).

31.8. uspořádal Olda o rok odložený 13. ročník turnaje ve volejbalu mužů O pohár starostky Řep. Zvítězily Řepy A před Petřinami A a Řepy D, na čtvrtém místě se těsně umístilo Potrubí a pátém Řepy C+B. Ve stejném termínu vyhrály ženy C turnaj na Meteoru.

V září začala další volejbalová sezóna 2013-14. Ženy C mají již soutěž, hranou v hale přes zimu, zdárně za sebou a ve skupině Z1 obsadily po vlažnějším začátku se 7 vítězstvími konečnou 7. příčku. Ženy A jsou po podzimní části soutěže v Z4B na bez porážky 1. místě, stejně jako muži B v M4A. Ženy B jsou na podzim na 4. místě v Z4A, v M3B jsou muži C 5. a D na osmém místě, muži A drží v M1 devátou příčku.

Kromě hlavních soutěží hrají naši hráči individuálně přes zimu v týmech 1. a 2. republikové ligy. Účastníme se i 2. až 4. ligy AVL Praha.

Zimní sezóna volných turnajů byla zahájena turnajem čtyřek na Španielce. Řepy zabodovaly 1. a 2. místem (Staří tentokrát Mladé odsunuli z první pozice) mixových družstev v Ruzyni. 14. 12. proběhl 20. narozeninový turnaj M&K&M, organizovaný Mílou Hrdinou za účasti domácích smíšených týmů (1. Kubobijci, 2. Pšenda, 3. Příchozí, 4. „40“ a 5. Vípych), 4.1. 7. ročník Memoriálu Vlasty Pöschlové (1. kadetky Španielky, 2. Dobřichovice, 3. Ženy C). Halová turnajová sezóna byla uzavřena 8.3. 12. memoriálem Zdeňka Neužila (1. Femen, 2. Krakeni, 3. Kubobijci, 4. Primitives, 5. Vípych a 6. Zbjer). Všechna tři družstva žen si opět zpestřila zimní přípravu účastí v seriálu zimní ligy ve Španielce (konečné pořadí: 1. kadetky Španielky, 2. ŽC, 3. Aritma, 4. ŽA, 5. Klamovka, 6. ŽB). Z mužů zasáhli do seriálu o Pohár branické desítky MD.

I letos se autobus volejbalistů vypravil za sněhem do francouzských Alp, tentokrát do střediska Valloire a počasí nám vzhledem k letošní bídné zimě bylo víc než příznivě nakloněno.

Kromě vlastní sportovní činnosti se členové volejbalového oddílu věnují práci dobrovolných trenérů dospělých a ve spolupráci s ŠSK Španielka Řepy i trenérů mládeže.