Volejbal Řepy - sezóna 2011-2012

Máme za sebou další sezónu a můžeme trochu bilancovat. O prázdninách jsme pořádali tradiční letní mixové debly, kterých se tentokrát účastnilo pod organizátorským dohledem páně architekta 14 párů. Trenky vítězů si podruhé oblékli Péťa s Lukym a na stupně vítězů je ještě doprovodili Zúza s Dávitem a Alenka s Peťanem. Letní soustředění většiny družstev proběhlo tentokrát v Autokempu Pecka a změna to byla rozhodně k lepšímu, už jsme si zamluvili ubytování na další sezónu (jen ty vosy...). Sezónu zahájily ženy na Meteoru a muži pořádali domácí turnaj na rozehrání před soutěží, ve kterém za nepřízně počasí a po změně herního systému po zásluze zvítězilo Déčko před Áčkem a Petřinami B.

Do soutěže tentokrát vstoupili impozantně muži D, na podzim nepoznali hořkost porážky a suverénně vedli M3B. Stejně úspěšným postavením v tabulce se ale pyšnily i ženy A s jednou prohrou v Z4B! Také pro muže C se sezóna vyvíjela nezvykle optimisticky a posily přispěly ke 2. místu v M4B, po loňském posledním nebývalý obrat. Po zimní části Přeboru Prahy byli na vynikajícím 3. místě muži E, ve vyrovnané jarní části skončili na sety těsně pod stupni vítězů. Nemenší radost ze 4. místa a hlavně předvedené hry v M1 nám přinesli i jako muži A. Ženy B po podzimu držely v Z4A 7. pozici, škoda pár míčů, mohly si udělat ještě větší radost. Ženy C (Z2) a muži B (M3A) byli po podzimu shodně na 9. místě.

12.10. proběhl na Španielce už po 18. narozeninový turnaj mixů, kterého se účastnilo 6 domácích družstev z Řep a hosté z Ruzyně, škoda jen, že širokou hráčskou základnu se daří omlazovat jen ženám (zásluhou SK Španielka). Pánského dorostu je poskrovnu (je to naštěstí také tím, že generace dvacetiletých nás herně převyšuje a hrála by s ostatními spíš vybíjenou :-).

Silvestra jsme již tradičně strávili odpolední smíšenou hrou a následně pak společnou oslavou v klubovně. Nový rok zahájily 7.1. 2012 ženy domácím 5. ročníkem Memoriálu Vlasty Pöschlové. Při účasti 8 týmů obsadily 4.-6. místo v pořadí C, B, A.

3.3. 2012 jsme uspořádali další z tradičních mixových turnajů, Memoriál Zdeňka Neužila, v pořadí již 10. Zaslouženě zvítězil nově složený tým "Muži a ženy" před "Řepou" a "Vípichem"- vítězem posledních let.

Amatérské volejbalové ligy se léta účastní 3 týmy z Řep, řada dalších hráčů se soutěže účastnila individuálně s jinými družstvy. Ve druhé lize Órion obsadil 5. a Řepa 16. příčku, Zbjer skončil ve 4. lize 12.

Volejbalová družstva se vedle hlavní soutěže účastnila i neoficiálních zimních soutěží, muže reprezentovali B a D (a Déčko celý seriál vyhrálo), ženy A a C. Děvčata navíc zorganizovala ve Španielce malý seriál dámských turnajů a doufejme, že se tato „Řepačka“ ujme i v dalších sezónách.

Děkujeme za vstřícný přístup a spolupráci při pořádání sportovních akcí volejbalovému oddílu Španielka, bez něj by se většina mimosoutěžních a část soutěžních aktivit volejbalového oddílu nemohla uskutečnit. Tlak na tělocvičny v ZŠ stále narůstá a hala by sportu v Řepích velmi prospěla.

Před zahájením jarní části sezóny proběhl 21.4. antukový turnaj mužů, 5. ročník Memoriálu L&L Maršálků (zvítězili MFF B před naším Áčkem a Déčkem), pak koncem dubna dohrávky a v květnu začala jarní mistrovská utkání. Po podzimním namlsání se jaro neodvíjelo tak optimisticky, jak bychom si přáli. Ženám A díky 2 smolným porážkám unikla šance na postup a ani vítězství na lídrem jim k prvnímu místu nepomohlo. I stříbrná pozice je ale úspěch. Ženy B předvedly při zimních turnajích, jak porážet favority, ale v soutěži je občas provázela smůla, a tak se proti podzimu propadly o jednu příčku a skončily 8. Ženy C druhou třídu opustí, ale posunou se nahoru :-) a odehrají další ročník v tělocvičně, v první třídě soutěže! Muži A si 2 tibreakovými porážkami v nekompletní sestavě zkomplikovali situaci a přišli o jistotu 1. třídy, závěrečný zápas pak pečetil jejich návrat do dvojky. To Muži B v rozhodující chvíli zabrali, nejdůležitější zápasy zvládli a jako tradičně uspěli, tentokrát na 9 místě M3A. Déčko mužů střídalo nádherné volejbalové momenty s drobnými zaváháními, postup jim tentokrát o 2 místa unikl, slaví bronz v M3B. Jediné družstvo, které si proti podzimu polepšilo jsou muži C a mají tak možnost se poprvé v historii týmu podívat aspoň na sezónu do 3. třídy. Za to patří dík nejen posilám z juniorské a střední generace, ale hlavně našim nejzasloužilejším členům, Radkovi a Mílům za jejich dlouholeté snažení pod vysokou sítí!

Soutěžní sezónu jsme uzavřeli na kurtech 26.6. důstojnou oslavou, na léto plánujeme tradiční turnaj smíšených dvojic a soustředění v Pecce, mezisezónu pak zakončíme 25.8. přípravným turnajem mužů, který odehrajeme již po 13.