Volejbal 2008-9, podzimní část sezóny

Další sezónu volejbalu v Řepích jsme zahájili tradičně Turnajem starostky Řep, který se konal o posledním prázdninovém víkendu na bývalých kurtech TJ Sokol Řepy.  Devátého ročníku se účastnilo 8 týmů, všechna družstva našich mužů a z hostí VŠŠ Praha, Sokol Modřany, Sokol Malá Strana a TJ Petřiny B. Po letech jsme se radovali z vítězství domácího týmu, pohár po boji vyhrálo družstvo Řepy A, které ve finále porazilo VŠŠ Praha. Třetí místo vybojovaly Petřiny B, které na bramborovou medaili odsunuly Řepy D. Z domácích pak sedmí skončili muži C a osmí muži B. Celý turnaj se náramně vydařil, ale vzhledem k nejasné budoucnosti hřišť za sokolovnou se o osud jubilejního 10. ročníku obáváme.

Ve stejném termínu se družstva žen zúčastnila turnaje na meteoru, kde obsadila sedmou (ženy A) a osmou (ženy B) příčku.

Hned o následujícím víkendu  6.9.2008 jely ženy A obhajovat úspěch na turnaji v Měsíčním údolí.  Po urputných bojích za krásného počasí obsadily 4. místo.

Od 1.9. do 6.10.2008 proběhla podzimní část pražské volejbalové soutěže. Za TJ Sokol Řepy nastoupilo šest týmů, 2 družstva žen a 4 družstva mužů do 2., 3. a 4. třídy. Nejlepšího průběžného umístění dosáhlo družstvo žen Řepy B, které vede třídu Z4A. Kádr se po přeskupení družstev konsolidoval, předvádí solidní odbíjenou a k úspěchu srdečně gratulujeme! Třetí průběžnou pozici drží ve třídě M3A mužstvo mužů A, které se tradičně potýká s úzkým kádrem, ale když se bude scházet, může pomýšlet i na vyšší příčky. Na sedmém místě jsou ne vlastní zásluhou muži C ve třídě M4B, doufejme, že jaro bude volejbalově úspěšnější. Tři týmy z Řep jsou průběžně na osmé pozici. Nejlepší výchozí pozici maní v nejnáročnější soutěži, M2B, Řepy D, které se v první postupové sezóně radovaly už ze tří vítězství a jsou na nejlepší cestě udržet druhou třídu i do dalších let. Muži B mají letos lepší start do sezóny ve třídě M2B než v loňském roce a rovněž ženy A zaznamenaly na podzim větší bodový zisk než vloni, takže do jarní části soutěže můžeme všichni pohlížet s mírným optimizmem.

Po ukončení mistrovských klání se rozjíždí turnajová halová sezóna. Prvním a velice zdařilým podnikem byl 18.10. smíšený turnaj k 65. narozeninám Míly Jaroše, který byl hlavně domácí záležitostí a nejen sportovní, ale i významnou společenskou událostí. Vítěze měl jediného a tím byl sám oslavenec, který všem mladším předvedl, jak si volejbal ve výborné formě užívat! Ještě jednou gratulujeme!

25.10.2008 se rozjel další ročník Amatérské volejbalové ligy smíšených družstev a celkem 3 týmy, organizované hráči naší TJ zasáhly, hned do druhého turnaje 1.11. Dvě družstva bojují ve druhé a jedno se potýká se soupeři ve čtvrté lize. Mimo hlavní soutěže nelení přes zimu ani ženy a přihlásily se do Zimní soutěže volejbalu 3. tříd a na turnaje organizované Farmačkou.

Kromě tréninků, se všichni můžeme těšit na tradiční turnaj M&K&M, oslava 40. narozenin Míly Hrdiny a spol. sportem proběhne již po patnácté 13.12.2008 a doufejme, že stejně důstojná bude i následná společenská akce!