Volejbal Řepy - sezóna 2014-2015 (příloha č. 6)

V sezóně 2013-2014 sportovní činnost oddílu navázala na úspěchy minulých let. Ženy A zvítězily v Z4B a postoupily do 3 třídy. Muži A udrželi 7. místem nejtěžší pražskou soutěž M1, ženy C se v Z1 rovněž skončily na 7. místě. V M3B byli Muži C pátí a  muži D devátí.  Muži B suverénně vyhráli svou skupinu a postoupili do M3A, ženy B získaly v Z4A bronzové medaile.

Od poslední VH pokračovala i mimosoutěžní sportovní činnost oddílu. 24.5. uspořádala Janka 3. ročním Memoriálu Mirka Ejema na antuce pro smíšená družstva (1. WíDý, 2. Maturanti, 3. Harém a 4. Uáaa) a 19.6. jsme zrekapitulovali průběh úspěšné sezóny na závěrečné.

Mixové páry předvedly svou dovednost na letním deblovém turnaji smíšených družstev 26.7. , kde ve 13. ročníku nejúspěšněji zabojovali Gábina s Plavcem, Denisa se Slávou  a Zuza s organizátorem turnaje, Davidem.

Letní soustředění proběhlo 23.-29.8. již po čtvrté v Autokempu Pecka ke spokojenosti všech 3 družstev žen i mužů A a C, muži B a D využili samostatná soustředění.

30.8. uspořádal Olda 14. ročník turnaje ve volejbalu mužů O pohár starostky Řep. (Petřiny A, Řepy A,  Řepy D, Řepy C a  Řepy B. (Ve stejném termínu vyhrály ženy C turnaj na Meteoru?)

V září začala volejbalová sezóna 2014-15. Ženy C mají již soutěž, hranou v hale přes zimu, zdárně za sebou a ve skupině Z1 obsadily konečnou 8. příčku. Ženy A, které postoupily do Z3B jsou po podzimní části soutěže se 2 vítězstvími na 8. místě, Ženy B jsou rovněž se 2 vítězstvími na 7. místě v Z4A.  Muži A v M1 zatím vítězství nezaznamenali a jsou poslední, MB jsou se 4 výhrami v M3A čtvrtí, MC rovněž se 4 výhrami v M3B pátí a mužům D pomohla ve stejné skupině 2 podzimní vítězství k 7. místu.

Kromě hlavních soutěží hrají naši hráči individuálně přes zimu v týmech 1. a 2. republikové ligy i v Pražském přeboru (M). Naši hráči působí i v týmech AVL Praha a Chomutov, v soutěži máme i 3 řepská družstva ve 2. a 4. lize pražské AVL.

Zorganizovali jsme 3 halové turnaje díky spolupráci s SK Španielka Řepy.  6. 12. proběhl 21. narozeninový turnaj ke 4. narozeninám Míly Hrdiny, organizovaný jubilantem za účasti domácích smíšených týmů (1. Kubobijci, 2. Řepa, 3.Vípych, 4. Dávitův team, 5. Zbjórion, 6. 40+20, 7. Klamovka a 8. Ruzyně). Po Novém roce připravila Lenka  3.1. 8. ročník Memoriálu Vlasty Pöschlové (1. Dobřichovice, 2. Řepy C, 3. Vlašim, 4. Řepy A, 5. Řepy B, 6. Týnec). Halová turnajová sezóna byla uzavřena 7. 3. 13. memoriálem Zdeňka Neužila (1. Smash, 2. Zelení, 3. Zdeněk, 4. Krakeni, 5. Zbjer, 6. Totální rozklad a 7. Středa). Všechna tři družstva žen si opět zpestřila zimní přípravu účastí v seriálu zimní ligy ve Španielce (konečné pořadí:   ).

Kromě toho jsme se úspěšně účastnili dalších halových turnajů (4/2014 Klamovka – MC druzí, 11/2014 Ruzyně – 1. místo) a ženy hrají beach – volejbal na Strahově.

6/2014 se veteránky účastnily turnaje v Dobřichovicích, ženy 9/2014 Borůvkového turnaje v Měsíčním údolí.

Naši členové i členky nás úspěšně reprezentují i na nohejbalových turnajích, na Turnaji starostky Řep v 5/2014 jsme obsadili 1. a 2. místo a naši reprezentanti zvítězili i v turnaji Sokolovny Řepy v 7/2014.

Letní přípravu jsme si zpestřili i cyklistikou, tentokrát týdenní dovolenou v jižních Čechách v okolí Veselí nad Lužnicí.

V uplynulém roce postihla oddíl bolestná ztráta, když nás 27.12. náhle opustil ve věku 68 let dlouholetý spoluhráč a do poslední chvíle aktivní sportovec Venca Bittner.

Nový rok jsme přivítali tradičně v klubovně volejbalu a i letos jsme vyrazili za sněhem do francouzských Alp, tentokrát do střediska La Plagne.  Počasí nám vzhledem k opakované bídné zimě bylo víc než příznivě nakloněno, sluníčka moc nebylo, ale prašanu jsme si užili.

Kromě vlastní sportovní činnosti se členové volejbalového oddílu věnují práci dobrovolných trenérů dospělých a ve spolupráci s ŠSK Španielka Řepy i trenérů mládeže. Čeká nás také zásadní rekonstrukce kurtů, které po třiceti letech potřebují hloubkovou opravu.